11 maja Punkt ED uczestniczył w imprezie edukacyjnej "Dzień Nauki" w PWSW w Przemyślu.

2017-05-12 14:37:00

W dniu 11.05.2017 r. Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu już po raz ósmy zorganizowała piknik edukacyjno -kulturalny "Dzień Nauki". Partnerem przedsięwzięcia był m.in. Punkt Informacji Europejskiej europe Direct Przemyśl.

Impreza odbyła się na Bakończycach w Parku Lubomirskich. Na licznych stoiskach studenci prezentowali dorobek naukowy prowadząc różne doświadczenia oraz prezentując prace artystyczne. Ponadto każdy zainteresowany mógł zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni. Wśród stoisk wystawienniczych znalazły się także oferty szkół ponadgimnazjalnych z regionu. na uczestników czekało mnóstwo atrakcji m.in:pokazy robotów śpiewających, tańczących, mecz piłki nożnej robotów, pokaz walki sumo robotów, pokazy robotów Lego, zawody sportowe, warsztaty kulinarne, gry terenowe, symulator lotów szybowcem, przenośna strzelnica, qizy i wystepy artystyczneoraz pokazy wozów bojowych służ mundurowych.

Punkt ED Przemyśl również przedstawił swoją ofertę edukacyjną dla uczestników imprezy. Szeroko informowaliśmy o programach UE skierowanych dla młodzieży a jednym z nich jest Europejski Korpus Solidarności, który to umożliwia młodym ludziom udział w projektach z zakresu wolontariatu lub rozwoju zawodowego – we własnym kraju lub za granicą – które przynoszą korzyści społecznościom w całej Europie. Informowaliśmy o możliwościach edukacyjnych w krajach członkowskich Unii Europejskiej. Do naszego mobilnego punktu zapraszał SYRIUSZ- maskotka Unii Europejskiej. Jak zawsze zarażał swoją pozytywną energią i chętnie pozował do każdej fotografii.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy kolorowanki i zagadki o Unii Europejskiej, a dla nieco starszych był quzi i zadania europejskie. Na naszym stoisku można było otrzymać publikacje i broszurki na temat UE oraz gadżety Punktu.

Jak co roku "Dzień Nauki" odwiedzali nie tylko uczniowie szkół ponadgimnazjalnych czy gimnazjalnych, ale także grupy przedszkolaków, które pod opieką opiekunów podziwiały naukowe atrakcje przygotowane przez organizatorów. 

Piknik zakończył się późnym wieczorem wypełniony wieloma atrakcjami.

Dziękujemy serdecznie organizatorom za zaproszenie i miłą atmosferę :)