Punkt ED Przemyśl podczas XIX Spotkania Zespołów Muzykujących "Folkowa Nuta" w Babicach

2017-08-08 13:45:00

W niedzielę 6 sierpnia mieszkańcy i goście Babic mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat państw Unii Europejskiej podczas XIX Spotkania Zespołów Muzykujących "Folkowa Nuta" przy stoisku informacyjnym Punktu Europe Direct – Przemyśl.

Odwiedzający mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat geografii, kultury i zwyczajów państw członkowskich UE w quizie europejskim .
Wszystkie trafne odpowiedzi, zarówno te trudniejsze jak i nieco prostsze nagradzaliśmy drobnymi upominkami, do rywalizacji stanęli i młodsi i starsi. Wszystkim dziękujemy za wspólna zabawę i naukę, a nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Na stoisku Informacyjnym  Punktu ED można było otrzymać bezpłatne ciekawe publikacje dla dzieci i dorosłych. Były to materiały informacyjne m.in. na temat możliwości podejmowania pracy w innych krajach UE, polityki społecznej, programów młodzieżowych, działania w dziedzinie klimatu, polityki rolnej oraz co ważne prawa jakie przysługują obywatelom UE i broszurki na temat Planu Inwestycyjnego dla Europy oraz Fundusze Europejskie w Polsce.
Stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczestników imprezy, dla najmłodszych przygotowano konkursy plastyczne, gry oraz quizy. Konsultanci Punktu odpowiadali na szereg pytań związanych z działalnością poszczególnych instytucji UE. Celem Europe Direct jest dostarczanie wszystkim zainteresowanym rzetelnej, bezpłatnej informacji na temat Unii Europejskiej.

Nie zabrakło też atrakcji dodatkowych: były stoiska ze swojskim jadłem oraz rękodziełem ze wszystkich wsi z terenu Gminy Krzywcza, stoisko przygotowane przez myśliwych, zjeżdżalnia, basen dmuchany, kucyki, stoiska handlowe i gastronomiczne.