Pomoc społeczna i praca socjalna
Podstawowe informacje:
- Studia trwają 2 semestry.
- W programie 190 godzin zajęć.
- Studia prowadzone systemem niestacjonarnym (zaocznym).
-
Wymagane dokumenty:
- 1 zdjęcie,
- odpis dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich,
- podanie na ustalonym formularzu - pobierz formularz,
- dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej w wysokości 80 zł. (opłatę należy wnosić na rachunek WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa: 51 20300045 1110 0000 0090 6040, BGŻ BNP Paribas S.A. o/Przemyśl) - płatne w momencie rozpoczęcia cyklu kształcenia,
- kserokopia dowodu osobistego.
- Dni zjazdowe: soboty i niedziele.
- Zajęcia odbywają się w siedzibie WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej w Rzeszowie.
-
Opłaty za studia:
- 3 200 zł (możliwość płatności w ratach miesięcznych),
- dla absolwentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej 30% rabatu.
- Przyjęcia odbywają się na zasadzie zgłoszeń (przeznaczone są dla absolwentów studiów II stopnia - magisterskich oraz absolwentów studiów I stopnia - licencjackich i inżynierskich).
- Rekrutacja prowadzona jest w Biurze Rekrutacyjnym WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej w Rzeszowie, ul. Cegielniana 14, bud. "A" pokój nr 20 - sprawdź kontakt i godziny otwarcia Biura.
Oferowane studia podyplomowe są odpowiedzią na notowane na rynku instytucji pomocy społecznej zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowaną kadrę urzędniczą tworzącą służbę socjalną, wyróżniającą się wysokim poziomem wiedzy w zakresie stosowanego prawa pomocy społecznej sensu largo, jak również stosowanych procedur administracyjnych. Kadrę, która dynamicznie reaguje na zjawisko ciągłego rozwoju regulacji prawnych w dziedzinie pomocy społecznej, zmian organizacyjnych i wymagań kadrowych. Studia korespondują również zapotrzebowaniem osób posiadających status pracownika socjalnego na uzyskanie lub pogłębienie wiedzy w materii prawnej niezbędnej do podniesienia kwalifikacji w zawodzie i stanowią alternatywę dla ustawowego obowiązku podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach i samokształcenie.
Studia podyplomowe są adresowane do absolwentów studiów I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. W szczególności powinny spotkać się z zainteresowaniem osób pracujących lub zamierzających podjąć zatrudnienie w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej lub podmiotach niepublicznych – organizacjach społecznych, organizacjach pozarządowych współpracujących na zasadzie partnerstwa w jednostkami organizacyjnymi pomocy społecznej, w tym również osób zatrudnionych na stanowiskach związanych bezpośrednio z decyzyjnym stosowaniem prawa pomocy społecznej.
Przykładowe przedmioty:
- Zadania i cele pomocy społecznej.
- Organizacja pomocy społecznej.
- Administrowanie pomocą społeczną.
- Prywatyzacja zadań publicznych w sferze pomocy społecznej.
- System finansowania zadań z zakresu pomocy społecznej.
- Organizacja pomocy instytucjonalnej w jednostkach samorządu terytorialnego.
- Status rodziny w systemie prawa pomocy społecznej.
- Organizacja pieczy zastępczej.