Przemyskie Targi Edukacji i Pracy

Celem polepszenia jakości i poziomu życia społeczności lokalnej poprzez promocję zatrudnienia, aktywizację zawodową, informację o perspektywach zdobycia wykształcenia i kariery, wspieranie rozwoju nowych miejsc pracy oraz stworzenie płaszczyzny wspólnej komunikacji pomiędzy absolwentami szkół średnich i wyższych a pracodawcami i przedstawicielami szkół – organizujemy przedsięwzięcie p.n.: „Przemyskie Targi Edukacji i Pracy”.

Rok 2017

25 kwietnia 2017 r. w siedzibie Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu po raz kolejny odbyły się Przemyskie Targi Pracy. Organizatorem Targów Pracy w Przemyślu był działający przy WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Przemyślu i Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu

Ponad  1200 osób odwiedziło zorganizowane w Przemyślu Targi Edukacji i Pracy. Od godziny 10:00 w siedzibie PCEN można było porozmawiać z przedstawicielami kilkudziesięciu pracodawców, szkół wyższych i ponadgimnazjalnych z całego regionu. Organizatorem Przemyskich Targów Edukacji i Pracy był Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Przemyśl, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP  Hufiec Pracy w Przemyślu .Patronat honorowy nad targami objęli: Prezydent Miasta Przemyśla oraz Starosta Powiatu Przemyskiego.

Przemyskie Targi Edukacji i Pracy to impreza cykliczna, ciesząca się dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu.
Dla zainteresowanych przygotowano oferty pracy w kraju i za granicą. Przez cały dzień zwiedzający mogli zapoznać się z ofertami pracy przygotowanymi przez agencje pośrednictwa pracy, służby mundurowe, instytucje państwowe, firmy z branży produkcyjno-usługowej oraz szkoły ponadgimnazjalne z Przemyśla i Uczelnie Wyższe z Podkarpacia.

W tym roku na zwiedzających czekało ponad 40 stoisk wystawienniczych szkół ponadgimnazjalnych, uczelni wyższych, placówek edukacyjnych, pracodawców oraz instytucji rynku pracy. Wystawcy przygotowali wiele atrakcji m. in. pokazy kosmetyczne obejmujące sztukę makijażu i zdobienia paznokci, fizjoterapeutyczne oraz artystyczne zaprezentowane przez panie zajmujące się garncarstwem, carvingiem oraz malarstwem.

Podczas targów swoje stoiska zaprezentowały m.in. HR Center, Akcja Job, Time2work, Pollux Agencja Zatrudnienia, GRH w Rzeszowie, PUP w Przemyślu, Centrum Informacji i Planowania Kariery w Przemyślu oraz Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich. Wśród wystawców jest także, PIP, Izba Celna w Przemyślu, Straż Miejska w Przemyślu, Bieszczadzki oddział Straży Granicznej, Komenda Miejska Policji w Przemyślu, WORD w Przemyślu i WKU w Jarosławiu. Na zwiedzających czekać będą również przedstawiciele m.in. firmy Sanmarks, Votum, Medipe i Promedica24,oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP i Hufiec Pracy w Przemyślu.

Swoją ofertę zaprezentował  również Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Przemyślu, działający przy Wyższej Szkole Prawa i Administracji.

Informowaliśmy również młodzież o nowej inicjatywie Unii Europejskiej jakim jest Europejski Korpus Solidarności, który umożliwia młodym ludziom udział w projektach z zakresu wolontariatu lub rozwoju zawodowego – we własnym kraju lub za granicą – które przynoszą korzyści społecznościom w całej Europie.

Głównym celem Przemyskich Targów Edukacji i Pracy jest promocja zatrudnienia oraz pomoc w aktywizacji zawodowej i stworzeniu płaszczyzny wspólnej komunikacji pomiędzy absolwentami szkół średnich i wyższych a pracodawcami. W czasie Targów można było uzyskać informację o perspektywach zdobycia wykształcenia i rozwoju swojej kariery.